O firmie Lumatech Sp. z o.o.

O firmie Lumatech Sp. z o.o.

Firma Lumatech rozpoczęła działalność w 1996 roku . Od samego początku związana była z branżą meblową. Początkowo zajmowaliśmy się sprzedażą maszyn i urządzeń oraz folii do produkcji mebli. Ta ostatnia grupa stała się podstawą naszej oferty.

Od wielu lat jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marki Continental Benecke-Hornschuch Surface Group. Specjalizujemy się w foliach meblowych, parapetowych i do zastosowań zewnętrznych. Zajmujemy się również dystrybucją materiałów tapicerskich tej firmy. Nasza oferta stale jest powiększana o nowe kolekcje folii i materiałów dekoracyjnych. Niemiecka firma Schubert GmbH powierzyła nam przedstawicielstwo w zakresie sprzedaży materiałów dekoracyjnych IMI, takich jak IMI-beton, IMI-rost czy IMI-altholz.

Kolekcje magazynowe folii SHORT CUT obejmuje ponad 200 kolorów drewnopodobnych i jednobarwnych oraz ponad 300 kolorów materiałów tapicerskich. Dzięki utrzymywaniu odpowiednich stanów magazynowych zapewniamy dostawy w terminie nieprzekraczającym 24-48 godzin. Folie z kolekcji SHORT CUT można zakupić już od 10 mb.

Poza dystrybucją materiałów ciągle zajmujemy się sprzedażą rozwiązań technologicznych głównie do pras membranowych i powierzchni meblowych. Jesteśmy przedstawicielami firm Rapha Systems i FSG Schäfer.

Obecnie Lumatech Sp. z o.o. jest liderem w dystrybucji materiałów do produkcji mebli.

Nasi partnerzy mają w nas stabilnego partnera o ugruntowanej pozycji na rynku. Staramy się utrzymywać wysoki poziom usług. Stale uczestniczymy w targach branżowych, dzięki temu klienci stale są na bieżąco z trendami i naszą ofertą, którą konkurujemy z innymi firmami z branży.

Od 2007 roku zajmujemy się handlem drewnem. W tarcicę zaopatrujemy małe zakłady stolarskie, duże przedsiębiorstwa i składy drewna. Cały czas poszerzamy ofertę o nowe gatunki drewna, w dowolnej grubości, wilgotności i klasach.

Firma Lumatech prowadzi również działalność produkcyjną w zakresie produkcji elementów meblowych.