Kolekcja Paratexa NF

Kolekcja Paratexa NF

Paratexa NF to wysokiej jakości materiał tapicerski z autentyczną optyką tekstylną. Materiał spełnia normę trudnopalności B1 i wydaje się być idealny do zastosowania w inwestycjach obiektowych. Zgodna z obecnymi trendami paleta kolorów, przyjemne walory dotykowe oraz bardzo drobna struktura tekstylna czynią materiał Paratexa NF doskonałym produktem z grupy Premium. Ten materiał obiciowy ma uniwersalne zastosowanie i nadaje się do użycia w szczególności w wymagających inwestycjach obiektowych takich jak budynki użyteczności publicznej, hotele, pensjonaty czy restauracje.
Dostępny w 21 kolorach
Szerokość: 137cm
Grubość: 1,35+/-0,2mm
Charakterystyka: trwały, odporny na światło zgodnie z DIN EN ISO 105-B02 Stopień 6, wytrzymały na rozrywanie, łatwy w pielęgnacji, odporny na krew i urynę, odporny na środki dezynfekujące
Odporność na ścieranie DIN EN ISO 5470-2 > 100.000 Inverse Martindale
Spełnia normy trudnopalności: DIN 4102-1 (Część 1, B1), DIN 4102-1 (B2), DIN EN 13501-1 B,s3,d0, NF M1, AM 18, BS5852 IS-0+1+5, DIN EN 1021-1+2, MVSS302, UNI 9175/87 (1.IM), CA TB 117-2013, UFAC/NFPA260 Class 1, ASTM E 84
Spełnia normę trudnopalności wyposażenia okrętowego IMO FTPC P8
Zastosowanie: Inwestycje obiektowe / Horeca / Wnętrza mieszkalne oraz inwestycje mieszkaniowe / Przemysł medyczny

Zastosowanie / Obróbka
Łatwa obróbka materiału przy użyciu standardowych narzędzi (szycie, zszywanie, klejenie, przybijanie). Nie stosować klejów barwionych oraz rozpuszczalnikowych!

Pozostałe wskazówki
Aby cieszyć się trwałym użytkowaniem materiał należy regularnie czyścić. W tym celu należy używać ciepłego, łagodnego roztworu mydła z wodą oraz ścierki z mikrofazy lub miękkiej szczotki. Nie należy stosować chemicznych wybielaczy oraz szorujących środków czyszczących. Zabrudzenia powstałe z dżinsu oraz innych tkanin wyłączone są z każdorazowej gwarancji producenta.


Uwagi
Nasze wskazówki pisemne oraz słowne dotyczące stosowania materiału, które przekazujemy Państwu na podstawie nabytego doświadczenia stosownie do aktualnego stanu wiedzy są niezobowiązujące i nie uzasadniają roszczeń prawnych i zobowiązań dodatkowych wynikających z umowy kupna-sprzedaży. Nie zwalniają one kupującego z obowiązku sprawdzenia na własną odpowiedzialność naszych produktów do przewidzianego zastosowania. W szczególności obowiązują nasze ogólne warunki handlowe. Niniejszym tracą ważność wszystkie wcześniejsze inaczej brzmiące uregulowania.