Kolekcja Pavinto

Kolekcja Pavinto

Pavinto to wysokiej jakości materiał tapicerski o optyce skóry byczej, która wykazuje widoczne ślady zużycia. Pęknięcia oraz optyczne zużycie materiału ale również wielowariantowe tłoczenie wpływają na jego efekt „vintage”. Dzięki miękkiej powierzchni oraz subtelnemu połyskowi Pavinto imituje perfekcyjnie swój naturalny pierwowzór. Ten materiał obiciowy ma uniwersalne zastosowanie i nadaje się do użycia w szczególności w wymagających inwestycjach obiektowych takich jak budynki użyteczności publicznej, hotele, pensjonaty czy restauracje.
Dostępny w 13 kolorach
Szerokość: 137cm
Grubość: 1,4+/-0,2mm
Charakterystyka: trwały, odporny na światło, wytrzymały na rozrywanie, łatwy w pielęgnacji
Odporność na ścieranie DIN EN ISO 5470-2 > 150.000 Inverse Martindale
Spełnia normy trudnopalności: NF M2, BS 5852 IS-0+1, DIN EN 1021-1+2, DIN 4102 (Cześć 1, B2), MVSS302, ÖNORM B 3825 trudno palne (B1), UNI 9175/87 (1.IM), CA TB 117-2013, UFAC/NFPA260 Class1
Spełnia normę trudnopalności wyposażenia okrętowego IMO FTPC P8
Zastosowanie: Inwestycje obiektowe / Horeca / Wnętrza mieszkalne oraz inwestycje mieszkaniowe

Zastosowanie / Obróbka
Łatwa obróbka materiału przy użyciu standardowych narzędzi (szycie, zszywanie, klejenie, przybijanie). Nie stosować klejów barwionych oraz rozpuszczalnikowych!

Pozostałe wskazówki
Aby cieszyć się trwałym użytkowaniem materiał należy regularnie czyścić. W tym celu należy używać ciepłego, łagodnego roztworu mydła z wodą oraz ścierki z mikrofazy lub miękkiej szczotki. Nie należy stosować chemicznych wybielaczy oraz szorujących środków czyszczących. Zabrudzenia powstałe z dżinsu oraz innych tkanin wyłączone są z każdorazowej gwarancji producenta.


Uwagi
Nasze wskazówki pisemne oraz słowne dotyczące stosowania materiału, które przekazujemy Państwu na podstawie nabytego doświadczenia stosownie do aktualnego stanu wiedzy są niezobowiązujące i nie uzasadniają roszczeń prawnych i zobowiązań dodatkowych wynikających z umowy kupna-sprzedaży. Nie zwalniają one kupującego z obowiązku sprawdzenia na własną odpowiedzialność naszych produktów do przewidzianego zastosowania. W szczególności obowiązują nasze ogólne warunki handlowe. Niniejszym tracą ważność wszystkie wcześniejsze inaczej brzmiące uregulowania.