Kolekcja Toronto EN

Kolekcja Toronto EN

Toronto EN to wysokiej jakości materiał do różnorodnego zastosowania, w tym przede wszystkim w inwestycjach obiektowych. Jego klasyczna struktura skóry podnosi wartość mebli czy też obić ścian. Dzięki innowacyjnemu wykończeniu powierzchni materiału w technologii „skai staynu” materiał jest wysoce odporny na plamy i bardzo łatwy w pielęgnacji. Jego wygląd jest przez długi czas w najlepszej formie – niezależnie od tego co się wydarzy.
Charakterystyka: trwały, wytrzymały na rozrywanie, łatwy w pielęgnacji, odporny na środki dezynfekujące, odporny na światło DIN EN ISO 105-BS02 - stopień 6, odporny na olej oraz tłuszcz, przyjazny dla środowiska,  nie pochodzenia zwierzęcego, miękki i rozciągliwy, nie zawiera ftalanów
Dostępny w 25 kolorach.
Szerokość: 140cm
Grubość: 1,3+/-0,2mm
Odporność na ścieranie DIN EN ISO 5470-2 > 300.000 Inverse Martindale
Spełnia normy trudnopalności: BS 5852 IS-0+1, EN 1021-1+2, MVSS302
Spełnia normę trudnopalności wyposażenia okrętowego IMO FTPC P8
Spełnia normę medyczną DIN EN 10993-5+10
Zastosowanie: Inwestycje obiektowe / Horeca / Wnętrza mieszkalne / Inwestycje mieszkaniowe / Przemysł medyczny/ Fitness

Zastosowanie / Obróbka
Łatwa obróbka materiału przy użyciu standardowych narzędzi (szycie, zszywanie, klejenie, przybijanie). Nie stosować klejów barwionych oraz rozpuszczalnikowych!

Czyszczenie i pielęgnacja
Dla utrzymania właściwości materiału wymagane jest regularne czyszczenie powierzchni materiału. W tym celu należy używać środków czyszczących skai lub ciepłych, łagodnych mydlin oraz ścierki z mikrofazy. Zabrudzenia z mocno farbiących środków żywności lub innych substancji muszą zostać niezwłocznie usunięte. Przy uporczywych zabrudzeniach jak z długopisu, markera permanentnego itp. powierzchnia materiału może być dodatkowo czyszczona środkami czyszczącymi na bazie alkoholu jak np. izopropanol czy spirytus.
Pozostałości środków czyszczących na bazie alkoholu tak jak i mydlin muszą zostać usunięte mokrą ścierką oraz letnią wodą. Regularne czyszczenie produktu Toronto EN jest dla utrzymania jego trwałości wystarczająca. Dodatkowa pielęgnacja np. środkami do pielęgnacji skóry nie jest wymagana. Proszę nie stosować środków chemicznych wybielaczy oraz ściernych środków czyszczących.

Uwagi
Nasze wskazówki pisemne oraz słowne dotyczące stosowania materiału, które przekazujemy Państwu na podstawie nabytego doświadczenia stosownie do aktualnego stanu wiedzy są niezobowiązujące i nie uzasadniają roszczeń prawnych i zobowiązań dodatkowych wynikających z umowy kupna-sprzedaży. Nie zwalniają one kupującego z obowiązku sprawdzenia na własną odpowiedzialność naszych produktów do przewidzianego zastosowania. W szczególności obowiązują nasze ogólne warunki handlowe. Niniejszym tracą ważność wszystkie wcześniejsze inaczej brzmiące uregulowania.