HORNSCHUCH - MATERIAŁ TAPICERSKI SKAI PVC

Materiały tapicerskie SKAI PVC to przede wszystkim materiały skóropodobne dla przemysłu tapicerskiego. Oferta zawiera zarówno klasyczne materiały imitujące skórę byczą i cielęcą, ale również skórę zwierząt egzotycznych oraz inne materiały pochodzenia niezwierzęcego.

Firma Konrad Hornschuch AG dysponuje unikalną technologią produkcji, która umożliwia 100% odwzorowanie każdej faktury niezależnie od jej charakteru. Odpowiednio dobrana mieszanka syntetyczna i materiały nośne powodują, że materiał SKAI FASHION jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej skóry. Produkty te spełniają najbardziej rygorystyczne normy trudnopalności, co w połączeniu z ogromną odpornością na ścieranie i rozerwanie predysponuje je do zastosowań w wyposażeniu obiektów użyteczności publicznej i innych produktów narażonych na intensywne użytkowanie.

Materiały tapicerskie SKAI to również materiały do zastosowań medycznych - odporne na krew, urynę i środki dezynfekujące, a specjalna zastosowana formuła chemiczna nie dopuszcza do powstawania kolonii pleśni. Mikroperforacja stosowana w produkcji wielu z nich zapewnia swobodny przepływ powietrza i pary wodnej, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Wszystkich tych specjalnych właściwości nie da się uzyskać, stosując materiały pochodzenia naturalnego.

Materiały znajdują również zastosowanie w aplikacjach zewnętrznych w szczególności w meblach ogrodowych oraz przemyśle jachtowym. Są odporne na słoną wodę i promieniowanie UV. Mikroperforacja stosowana w produkcji wielu materiałów powoduje swobodny przepływ powietrza i pary wodnej co znacznie poprawia komfort użytkowania. Wszystkich tych specjalnych właściwości nie da się uzyskać stosując materiały pochodzenia naturalnego.

 

PARAMETRY TECHNICZNE I CERTYFIKATY JAKOŚCIOWE

Standardowa długość rolki: 30 mb
Szerokość rolki: 1370 - 1500 mmFOLIE MEBLOWE PVC

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego

UE

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby
Nazwa projektu: Zakup nowej maszyny i oprogramowania przez firmę LUMATECH w celu podniesienia jej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym
Nazwa Beneficjenta: "LUMATECH" Lucjan Weiner
Wartość projektu: 1 245 107,00 PLN
Wartość dofinansowania: 590 442,77 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Staż

 

Lumatech
ul. Żwirki i Wigury 65F
43-190 Mikołów