H. SCHUBERT - PŁYTY DEKORACYJNE „IMI”

Wersja do druku Wersja PDF

Imi BetonOferta niemieckiej firmy SCHUBERT GmbH obejmuje przede wszystkim płyty dekoracyjne o estetyce industrialnej takie jak: „imi-beton” czyli imitację betonu, „imi-rost” o pordzewiałej powierzchni oraz „imi-altholz” o efekcie postarzałego drewna. Produkty „imi” są unikatowe tzn. każdy metr kwadratowy jest inny i niepowtarzalny. Są one dostępne na różnych nośnikach (MDF, HDF oraz HPL) a co za tym idzie w różnych grubościach (20 mm, 4 mm oraz 2 mm). Produkty „imi” oferowane są w kilku strukturach (np. gładka, efekt deski szalunkowej lub vintage) oraz w różnych wariantach kolorystycznych. Mogą być wykorzystywane do produkcji mebli, również jako płyty robocze i blaty, panele ścienne i podłogowe, elementy wyposażenia sklepów (lady, półki), do zabudowy stoisk targowych jak i mogą mieć zastosowanie również na zewnątrz np. jako elewacja zewnętrzna budynku bądź też w elementach infrastruktury ogrodowej (ławki, stoły). Możliwości zastosowania wydają się być nieograniczone i zależą od inwencji twórczej projektanta.

 

Imi-beton„Imi-beton” może znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie można użyć naturalnego materiału budowlanego w formie zaprawy cementowej lub jego użycie ze względu na jego właściwości oraz nakład pracy jest niemożliwe bądź nieopłacalne. Zaletą betonu syntetycznego jest to, że jest materiałem pochodzenia naturalnego (wykonany z mineralnej hydromasy) oraz jest wielokrotnie lżejszy i „ciepły” w dotyku w stosunku do autentycznego betonu.
 

 

imi-rost„Imi-rost” to płyta o metalicznej strukturze imitującej rdzawą stal. Powierzchnia płyty jest utleniona oraz pokryta specjalnym lakierem dzięki czemu nie odbarwia się oraz posiada właściwości magnetyczne.
 

 

 

 

imi-altholz„Imi-altholz” dostępny jest w 4 różnych wybarwieniach. W stosunku do naturalnego drewna w stylu „vintage” materiał „imi-altholz” nie wymaga sortowania, suszenia czy czyszczenia i jest gotowy do użycia w jednakowej grubości co ułatwia obróbkę i łączenie płyt. Ponadto płyty wolne są od insektów i szkodników oraz nieprzyjemnego zapachu zbutwiałego drewna. Każdy z ww. produktów można obrabiać przy użyciu konwencjonalnych narzędzi i maszyn stolarskich.

 

 

imi-metal„Imi-metal” to materiał wykonany z tych samych komponentów i o tych samych właściwościach, ale optycznie imitujący metal

 

 

 

 

imi-asphalt "Imi-asphalt" to materiał wykonany z tych samych komponentów i o tych samych właściwościach, ale optycznie imitujący asfalt.

 

 

 

 

imi-mosaik "Imi-mosaic" to materiał wykonany z tych samych komponentów i o tych samych właściwościach, ale wizualnie imitujący płytkę mozaikową.

 

 

 

 

imi-sandstone "Imi-sandstone" to materiał wykonany z tych samych komponentów i o tych samych właściwościach, ale wizualnie imitujący piaskowiec

 

 

 

 

"Imi-mata" to materiał wytworzony z surowców odnawialnych. Dzięki temu, że produkowany jest bez udziału chloru i zmiękczaczy poddaje się recyclingowi. Chociaż mata nie jest wykonana z PVC czy też winylu, można ją w taki sam sposób obrabiać. Do jej obróbki i montażu potrzebny jest jedynie nóż do tapet – mata ma 3 mm grubości, szyna prowadząca i jednoskładnikowy klej. Sfazowana wokół zewnętrzna część maty tworzy przy połączeniu płyt tzw. V-fugę. Dla estetycznego wykończenia oraz w celach dekoracyjnych można zastosować profile aluminiowe. Imi-mata może być zastosowana również jako wykładzina podłogowa. Mata dostępna jest w zasadzie we wszystkich wariantach kolorystycznych typowych dla standardowych produktów „imi”.

 

 FOLIE MEBLOWE PVC

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego

UE

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby
Nazwa projektu: Zakup nowej maszyny i oprogramowania przez firmę LUMATECH w celu podniesienia jej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym
Nazwa Beneficjenta: "LUMATECH" Lucjan Weiner
Wartość projektu: 1 245 107,00 PLN
Wartość dofinansowania: 590 442,77 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Staż

 

Lumatech
ul. Żwirki i Wigury 65F
43-190 Mikołów