Kolekcja Evida Fiber

Kolekcja Evida Fiber

Evida Fiber – materiał ten urzeka drobną strukturą włókien, która w mistrzowski sposób podkreśla jego przyjazny dla środowiska charakter. Optyka materiału to prawdziwy majstersztyk - dzięki bardzo bogatej palecie kolorów jest magnesem dla oka. Materiał jest przy tym bardzo miękki w dotyku. Sukces tego materiału tkwi w tym, że składa się on w 90% z naturalnych oraz odnawialnych surowców.
Charakterystyka: trwały, nie zawiera ftalanów, przyjazny dla środowiska, zgodny z wytycznymi zrównoważonego rozwoju, odporny na krew i urynę, odporny na światło, łatwy w pielęgnacji, wytrzymały na rozrywanie, odporny na środki dezynfekujące, nie pochodzenia zwierzęcego
Dostępny w 16 kolorach.
Szerokość: 137cm
Grubość: 1,05 +/- 0,2 mm
Spełnia normę Öko-Tex Standard 100
Spełnia normę medyczną DIN EN 10993-5+10
Spełnia normę dla zabawek DIN EN 71-3
Odporność na ścieranie DIN EN ISO 5470-2 > 100.000 Inverse Martindale
Spełnia normy trudnopalności: EN 1021-1+2, BS 5852 IS-0+1, CA TB 117-2013, UFAC/NFPA 260 klasa 1, zgodne z CAL AB 2998
Spełnia normę trudnopalności wyposażenia okrętowego IMO FTPC P8
Zastosowanie: Inwestycje obiektowe / Horeca / Przemysł medyczny / Wnętrza mieszkalne oraz Inwestycje mieszkaniowe

Zastosowanie / Obróbka

Łatwa obróbka materiału przy użyciu standardowych narzędzi (szycie, zszywanie, klejenie, przybijanie). Nie stosować klejów barwionych oraz rozpuszczalnikowych!

Pozostałe wskazówki

Aby cieszyć się trwałym użytkowaniem materiał należy regularnie czyścić. W tym celu należy używać ciepłego, łagodnego roztworu mydła z wodą oraz ścierki z mikrofazy lub miękkiej szczotki. Nie należy stosować chemicznych wybielaczy oraz szorujących środków czyszczących. Zabrudzenia powstałe z dżinsu oraz innych tkanin wyłączone są z każdorazowej gwarancji producenta.

Uwagi

Nasze wskazówki pisemne oraz słowne dotyczące stosowania materiału, które przekazujemy Państwu na podstawie nabytego doświadczenia stosownie do aktualnego stanu wiedzy są niezobowiązujące i nie uzasadniają roszczeń prawnych i zobowiązań dodatkowych wynikających z umowy kupna-sprzedaży. Nie zwalniają one kupującego z obowiązku sprawdzenia na własną odpowiedzialność naszych produktów do przewidzianego zastosowania. W szczególności obowiązują nasze ogólne warunki handlowe. Niniejszym tracą ważność wszystkie wcześniejsze inaczej brzmiące uregulowania.