Kolekcja Pureto EN

Kolekcja Pureto EN

Pureto EN jest nie zawierającym PVC, wysokiej jakości materiałem obiciowym w szczególności do zastosowania we wnętrzach mieszkalnych, meblach biurowych oraz hotelowych jak i różnego rodzaju inwestycjach obiektowych.
Ten przyjazny dla środowiska materiał wyprodukowany jest z bardzo wytrzymałego, nie zawierającego rozpuszczalnika poliuretanu na bazie wodnej. Powierzchnia materiału jest miękka w dotyku i imituje skórę cielęcą. Materiał dostępny jest w różnej kolorystyce.
Charakterystyka: trwały, wytrzymały na rozrywanie, łatwy w pielęgnacji, odporny na światło DIN EN ISO 105-BS02 - stopień 6, odporny na hydrolizę 21d/70°C, przyjazny dla środowiska, nie pochodzenia zwierzęcego,
Odporność na ścieranie DIN EN ISO 5470-2 > 100.000 Inverse Martindale
Spełnia normy trudnopalności: BS 5852 IS-0+1, DIN EN 1021-1-2, MVSS302 CA TB 117-2013, UFAC/NFPA 260 klasa 1
Spełnia normę trudnopalności wyposażenia okrętowego IMO FTPC P8
Zastosowanie: Inwestycje obiektowe / Horeca / Wnętrza mieszkalne / Inwestycje mieszkalne

Zastosowanie / Obróbka
Łatwa obróbka materiału przy użyciu standardowych narzędzi (szycie, zszywanie, klejenie, przybijanie). Nie stosować klejów barwionych oraz rozpuszczalnikowych!

Pozostałe wskazówki
Aby cieszyć się trwałym użytkowaniem materiał należy regularnie czyścić. W tym celu należy używać ciepłego, łagodnego roztworu mydła z wodą oraz ścierki z mikrofazy lub miękkiej szczotki. Nie należy stosować chemicznych wybielaczy oraz szorujących środków czyszczących. Zabrudzenia powstałe z dżinsu oraz innych tkanin wyłączone są z każdorazowej gwarancji producenta.


Uwagi
Nasze wskazówki pisemne oraz słowne dotyczące stosowania materiału, które przekazujemy Państwu na podstawie nabytego doświadczenia stosownie do aktualnego stanu wiedzy są niezobowiązujące i nie uzasadniają roszczeń prawnych i zobowiązań dodatkowych wynikających z umowy kupna-sprzedaży. Nie zwalniają one kupującego z obowiązku sprawdzenia na własną odpowiedzialność naszych produktów do przewidzianego zastosowania. W szczególności obowiązują nasze ogólne warunki handlowe. Niniejszym tracą ważność wszystkie wcześniejsze inaczej brzmiące uregulowania.