Rapha Systems - Nowy system PIN do pras membranowych 3D

Rapha Jig Pinsystem
RAPHA JIG Pinsystem

Kilkoma ruchami ręki uzyskujemy doskonałą aranżację stołu bez zastosowania tradycyjnych podkładek szablonów. RAPHA-jig to manualny „PIN”, który jest wielokrotnie tańszą alternatywą dla systemów w pełni zautomatyzowanych. Ta opracowana w firmie RAPHA i opatentowana na całym Świecie konstrukcja charakteryzuje się niezawodnym działaniem i prostą obsługą.

Konstrukcja RAPHA-jig wykonana jest z wysokogatunkowego aluminium lub stali szlachetnej, ułożenie frontów na stole załadowczym. Czas przygotowania wsadu niewiele różni się od tego jaki uzyskujemy przy zastosowaniu automatycznych systemów „PIN".

W systemach automatycznych, fronty należy precyzyjnie pozycjonować na wystających kołkach aby nie znajdowały się one zbyt blisko krawędzi frontu. W systemie RAPHA-jig jednym ruchem ręki wzdłuż krawędzi frontu pozycjonuje się kołki. Czas trwania obu operacji jest bardzo zbliżony. Aby sprostać różnorodnym potrzebom poszczególnych producentów PIN oferowany jest w wysokości 12 i 15 mm.

Podstawowe zalety systemu RAPHA Jig

  • Eliminacja przestojów związanych z koniecznością odszukania w magazynie lub wykonania odpowiednich szablonów.
  • Likwidacja kosztów wykonania szablonów (materiał, czas i robocizna).
  • Likwidacja kosztów związanych z utrzymywaniem i zarządzaniem magazynem szablonów.
  • Likwidacja wielu niepotrzebnych cykli roboczych jak: wyszukiwanie w magazynie odpowiednich szablonów, dostarczenie ich do prasy, odkurzenie szablonów, pozycjonowanie szablonów na stole, zdejmowanie ze stołu, ponowne dostarczenie do magazynu, sortowanie.
  • Standardowe szablony można użyć tylko określoną ilość razy! Po wielokrotnym włożeniu szablonu do prasy jego powierzchnia ulega wygięciu co może doprowadzić do przesunięcia się leżącego na nim elementu i wadliwe naklejenie folii.
  • Ograniczenie dostawania się do prasy pyłu z MDF, co zawsze ma miejsce przy ciągłej wymianie szablonów.
  • Kołki na których nie ma położonych żadnych formatek spełniają rolę wypełniaczy, powodując bardziej równomierne naprężenie folii na całej powierzchni i zmniejszając ryzyko powstawania zmarszczek na powierzchni elementu, perforowana płyta bazowa chroni dno wanny przed porysowaniem w trakcie wycinania elementów na stole.

Pomyśl

Wiele procesów odbywa się dzisiaj w sposób w jaki wymyślono je przed dziesięcioma, dwudziestoma lub nawet trzydziestoma laty. Postępująca globalizacja rynków wymusza na nas wytwarzanie coraz lepszych produktów i stosowanie najnowocześniejszych technologii.

Rozwiązanie

PIN-System dostępny jest w dwóch wariantach: Typ „Serial”, Typ „Commission”. Różnica polega na tym, ze system „Serial” ma zamkniętą powierzchnię, a piny są mocniej namagnesowane i poruszają się na obrotowych talerzykach. Oba systemy są sprawdzone w długoletniej praktyce i spełniają wymagania nowoczesnych technologii.