Technologie do pras membranowych (Rapha Systems)

Technologie do pras membranowych (Rapha Systems)

Oferta Rapha-Systems to materiały eksploatacyjne oraz innowacyjne systemy wspomagające pracę w technologii 3D. Producent posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, co pozwala dostarczać rozwiązania spełniające wysokie wymagania klientów.

W ofercie znajdują się m.in. membrany silikonowe oraz membrany kauczukowe o bardzo dobrych parametrach użytkowych i wytrzymałościowych. Membrany silikonowe Rapha-Systems przeznaczone są do produkcji frontów foliowanych PCV. Umożliwiają one pracę przy temperaturze nawet do 200oC, nie powodując nabłyszczania folii. Wyjątkowa elastyczność umożliwia stosowanie membrany silikonowej nawet do foliowania frontów o skomplikowanych kształtach i ostrych krawędziach. Z kolei uniwersalne membrany z naturalnego kauczuku stosuje się głównie w produkcji frontów foliowanych i fornirowanych. Jedna strona membrany jest gładka do stosowania z folią PVC, druga strona posiada drobne ryflowanie zapobiegające rozrywaniu pasów forniru w trakcie formowania. Oferowane membrany charakteryzują się wysoką czystością chemiczną i brakiem substancji mogących wywołać przebarwienia folii. Duża gęstość i jednorodność masy kauczukowej gwarantują długą żywotność i bezproblemową eksploatację tych membran.

Oferta obejmuje również inne akcesoria do produkcji frontów 3D. Są to m.in. o noże do obcinania nadmiaru folii, paternostry czyli systemy szybkiej wymiany rolki z folią, prasy do belowania resztek folii, czyszczarki do rewersów frontów i inne przydatne oprzyrządowanie wykorzystywane w produkcji frontów.